Hlavní obsah

Bývalá jazzová zpěvačka seřvala v Londýně rabující

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Londýn

Postoj Britů k současným výtržnostem ukazuje nejlépe video z londýnského předměstí Hackney, kde starší žena sprostě křičí na rabující výtržníky, aby toho nechali. Ve středu se ukázalo, že to byla bývalá jazzová zpěvačka Pauline Pearcová, která se zotavuje po léčbě rakoviny prsu.

Článek

Před posprejovanou zdí křičela na rabující: „Tohle není žádná sranda, tohle je za.. realita! Přestaňte s tím zapalováním majetku. Přestaňte vypalovat obchody lidí, kteří tvrdě dřou, aby se uživili. Rozumíte?“

„V tom krámě tady pracovala tvrdě jedna žena a vy jí to chcete zapálit? Proč?" křičela na ně.

„Se.... mě. Stydím se, že jsem z Hackney, protože nedržíme všichni spolu a bojujeme jen o to, abychom běželi do Foot Lockeru a ukradli boty. Táhněte sprostí zloději,“ řvala na gang.

Později řekla, že ji pobouřilo, že se všichni spojili jen kvůli rabování: „Byli tam černí, bílí, všichni se spojili, někteří kluci byli z Rumunska a z Turecka. Nejrůznějšího věku a rasy, ale kvůli tomu se spojili.“

Jazzová zpěvačka bojuje proti násilí

Pearcová, která má čtyři děti a čtyři vnuky, bývala jazzovou zpěvačkou, zpívala tradiční jazz s kapelou bubeníka Laurieho Chescoea Good Time Jazz. Dokonce se objevila na jejich desce I Hear Music In The Air.

Nyní dělá na částečný úvazek DJ v místním rádiu a podílí se na kampani proti násilí. Zapojila se do ní poté, co byl její osmnáctiletý syn Ronald pobodán, když šel z obchodu.

Její postoj si získal mnoho příznivců. Bývalý vicepremiér Lord Prescott k jejímu videu na internetu, které shlédlo půldruhého miliónu lidí, přidal poznámku: „Můj typ ženy. Má koule.“

Listu Sun řekla, proč se davu rabujících postavila: „Jsme chudá čtvrt a oni si navzájem zapalují auta a motorky. To mě rozzuřilo. Hořelo tu auto přímo před domem, kde je obchod a nad ním byt. Jak mohli vědět, že tam třeba není dítě?“

Dodala, že postavit se jim, mělo význam, protože skupina poslouchala, co říká.

Pašování kokainu a rakovina prsu

Pearsová přitom měla život plný zvratů. Na konci devadesátých let měla značné problémy, strávila tři roky ve vězení za pašování kokainu z Jamajky. „Moje máma zemřela, když jsem byla zavřená a když jsem začala dostávat svůj život do normálních kolejí, tak mě postihla rakovina prsu.“

Reklama

Související témata:

Výběr článků

Načítám