Trojice mužů asijského původu vyšla okolo čtvrt na dvě místního času z mešity v Dudley Road, načež na chodník vjelo auto a srazilo je. Dva z nich byli na místě mrtví, třetí podlehl svým zraněním v nemocnici.

Řidič s vozem z místa nehody ujel, ale později byl policií dopaden. „Policie případ vyšetřuje jako vraždu,“ potvrdil policejní mluvčí.

Svědek Mohammed Shakiel uvedl, že vozidlo jelo vysokou rychlostí. Obětem bylo 20 až 31 let.

"Zavolali nám, že bylo venku zapáleno auto a skupina mladých výtržníků se přesunula dál. Požár uhasili, ale na ulici byli pořád rabiáti, kteří neměli na práci nic jiného než krást," řekl Daily Mailu Shakiel. Dodal, že kolem dobrovolných strážců místních obchodů pak projelo několik aut, jejichž posádky je vulgárně osočovali. Jedno z aut se pak vrátilo a narazilo do mužů.

Video

Expirované video

Výtržnosti se přenesly do centra Manchesteru (Reuters)

Potvrdí-li policie pravdivost svědeckých výpovědí, znamená to, že nepokoje, které zmítají britskými městy, si vyžádaly již čtyři oběti.

V úterý zemřel v nemocnici 26letý muž, jehož našli během násilností o víkendu postřeleného v londýnském Croydonu. Další zraněný zůstává v kritickém stavu. [celá zpráva]

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Ve zničeném Croydonu museli hasiči zasahovat i přes den (Reuters)