Zatímco v Londýně je v úterý večer zatím klid, první střety jsou opět hlášeny z Manchesteru, Birminghamu a okolních měst na severu Anglie.

Komise došla k závěru, že policisté vystřelili dvakrát. Pro Duggana byla osudná střela, která ho zasáhla do hrudníku. Jedna ze střel také skončila ve vysílačce jednoho z policistů.

Policisté ze skupiny bojující proti černošským gangům ho kontrolovali v Tottenhamu ve čtvrtek navečer v taxíku, který ho vezl. Na místě činu byla také nalezena další zbraň.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Ve zničeném Croydonu museli hasiči zasahovat i přes den (Reuters)

Podle britských médií jeden z policistů vystřelil, protože se cítil v ohrožení života. Komise ještě musí vyslechnout řidiče taxíku.

Incident vyvolal v sobotu v Tottenhamu pokojný pochod, po kterém chtěla Dugganova rodina od místní policie podrobnosti o jeho smrti. Když se jich nedočkala, poklidný protest přerostl v násilí, které eskalovalo po celém Londýně až do dnešního rána.

Příbuzní líčí Duggana jako rodinně založeného člověka, ale některé britské listy psaly i o jeho napojení na místní gangy a prodej drog.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Rabující v Londýně okrádají kolemjdoucího

V úterý jsou zatím zprávy o omezených nepokojích ze severu Anglie. V Salfordu na předměstí Manchesteru se několika desítkám násilníků podařilo vloupat do několika obchodů, ale policie je rozehnala. Policie také vyzývá občany, aby se vyhýbali středu města.

Několik obchodů rozbili výtržníci ve West Bromwich u Birminghamu, kde také zapálili dvě auta. K menším srážkám také došlo v samotném Birminghamu a nedalekém Wolverhamptonu. V Birminghamu, kde bylo v noci na dnešek zatčeno 138 lidí, uzavřelo už odpoledne své brány obchodní středisko Bullring v centru města.

Scotland Yard v úterý večer oznámil, že za tři dny nepokojů bylo v Londýně zraněno 111 policistů a pět policejních psů.