BBC citovala nejmenovaného bývalého novináře nedělníku Sunday Mirror, který patří skupině Trinity Mirror, zatímco NoW patřily konglomerátu Ruperta Murdocha News International. Podle tohoto novináře byly odposlechy hlasových schránek celebrit rutinou. Jako příklad uvedl odposlouchávání modelky a herečky Liz Hurleyové a fotbalisty Rio Ferdinanda.

„Určení reportéři to dělali skoro každý den... jednu dobu v roce 2004 se zdálo, že odposlechy byly jediným způsobem, jak získat exkluzivní materiály,“ řekl BBC její zdroj. Podle něj také nedělník užíval služeb hlasového imitátora, který se vydával v telefonu za různé celebrity, aby získal nejrůznější důvěrné informace, například zdravotní záznamy.

Společnost Trinity Mirror uvedla, že její novináři „pracují v rámci zákona a dodržují novinářský kodex, který stanovila komise pro stížnosti na tisk“. Ke konkrétním obviněním BBC se ale prohlášení nevyjádřilo.

Bulvár nechal sledovat poslance

Skandál s odposlechy nedávno vedl k uzavření NoW, ale řada lidí v Británii se domnívá, že k nekalým praktikám se uchylují všechny bulváry a někdy i seriózní média. Herec Jude Law tak žaluje další Murdochův bulvár The Sun, který podezřívá z odposlechů své hlasové schránky.

V pátek také vyšlo najevo, že NoW si najalo soukromého detektiva, aby sledoval během stranické konference v Brightonu v září 2009 poslance Toma Watsona. NoW údajně chtěly o Watsonovi napsat článek, ale nakonec z toho sešlo. Zdroj z NoW řekl BBC, že se politici nechávali sledovat běžně. V případě Watsona však zřejmě nebyl odposloucháván jeho mobil.

Policisté v Glasgowu také potvrdili listu The Guardian, že vyšetřují Andyho Coulsona kvůli podezření, že se dopustil křivého svědectví loni v prosinci, kdy byl šéfem komunikace premiéra Camerona.

Coulson prověřován kvůli křivopřísežnictví

Coulson vypovídal v procesu bývalého skotského poslance Tommyho Sheridana, který napadl News of the World. Ve své výpovědi Coulson řekl, že nic nevěděl o ilegálních aktivitách v redakci NoW, včetně odposlechů a uplácení policistů výměnou za informace. „Nepřijímám názor, že v News of the World bylo odposlouchávání telefonů běžnou věcí,“ řekl loni v prosinci Coulson.

Nedělníku NoW Coulson šéfoval v letech 2003 až 2007. Tehdy byl odsouzen za odposlechy královský reportér listu, ale jeho vedení tvrdilo, že šlo o aktivity izolovaného reportéra. Postupně se ukázalo, že tomu tak nebylo a že odposlechy v NoW byly běžnou praxí. Coulson byl před dvěma týdny kvůli aféře zatčen.