Nehoda se stala u Triebenu v severním Štýrsku, když se dva známí vraceli z Chorvatska domů. Vůz vyjel z dálnice, narazil do betonových svodidel, převrátil se a zůstal ležet na střeše. Přitom utržil 66letý spolujezdec vážná zranění hlavy a ruky, řidič vyvázl jen se zhmožděninami. Oba byli převezeni na ošetření do univerzitní nemocnice v Kalwangu, vážněji zraněný si tam poleží.

Kuriózní je ale pravděpodobná příčina nehody. Podle předběžného zjištění policie by jí prý mohl být záchvat kašle, který postihl řidiče natolik, že ztratil vládu nad vozidlem.

Jen o několik hodin dříve havaroval na stejné dálnici autobus s českými turisty směřujícími do Chorvatska. Řidiče zřejmě postihl chvilkový spánek. [celá zpráva]

Autobus prorazil svodidla, sklouzl do příkopu a stovku metrů se příkopem sunul, až narazil do náspu odbočkové rampy a do stromů na něm. Nehoda si vyžádala čtyři těžká zranění a 13 lehčích z celkem 55 cestujících a dvou řidičů, kteří v autokaru jeli. Náhradní dopravou pak většina pokračovala dále do Chorvatska.