Osmapadesátiletý premiér značku v jejích těžkých dobách dlouhodobě podporuje. Vlastní vojenský off-road značky Lada a loni v létě se v dalším voze vyrobeném ruskou automobilkou vydal na médii sledovaný výjezd na Dálný východ.

Když se ale ve středu v Togliatti posadil za volant nového modelu Lada Granta, na cestu se mu povedlo vyrazit až po radě a zásahu ředitele firmy Avtovaz Igora Komarova. Z videa zveřejněného serveru Life News.ru je patrné, že se Putin pětkrát neúspěšně snažil nastartovat.

Vladimir Putin v novém voze Lada Granta

Vladimir Putin v novém voze Lada Granta

FOTO:Reuters

Nebyly to ovšem jediné problémy s ukázkovým vozem. Premiérovi se také nedařilo otevřít kufr auta, s čímž mu museli pomoct dva manažeři továrny.

Putin oblečený do saka sportovního střihu a se slunečními brýlemi na očích nicméně nový model chválil, když ho označil za „dobré auto“. Při startování byla podle jeho slov chyba na jeho straně, protože příliš rychle dupal na plyn a nevěděl, že vůz je vybaven elektronickým akcelerátorem, který je třeba spouštět pomalu.

Lada začne nový vůz prodávat ještě letos. Granta je označován za lidový vůz, jeho cena má být v přepočtu necelých 150 000 korun.