Těla až sta obětí největší letecké katastrofy francouzských aerolinií tak pravděpodobně zůstanou na věky pod hladinou. Podle soudců Sylvie Zimmermanové a Yanna Daniella by mohlo být jejich vyzvednutí příliš traumatizující pro pozůstalé. Verdiktem reagovali na vyzvednutí prvních dvou těl z minulého týdne.

Koláž fotografií trosek Airbusu A330-203 Air France

Koláž fotografií trosek Airbusu A330-203 Air France

FOTO: Reuters

„Abychom uchránili jejich důstojnost a z úcty k rodinám, které za ně truchlí, neměly by být pozůstatky vyzvedávány. Zatímco jsou vykonávány testy na dvou již vyzvednutých tělech, aby se vidělo, zda mohou být identifikovány, žádná další vyzvednuta nebudou,“ prohlásili soudci.

Oběti zůstanou v sedadlech

Dvojice těl ještě připoutaná ke svým sedadlům byla z trosek letadla vyzvednuta minulý týden. Podle odborníků byla těla uchována v původní podobě díky chladu, tmě a tlaku v téměř pětikilometrové hloubce Atlantiku. Když je ale záchranáři vyzvedávali, těla se cestou k hladině v teplejších vodách a silnějších proudech rozpadla.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Vyzvedávání prvních těl z trosek airbusu v Atlantiku

Průzkumné kamery prokázaly, že připoutáno ve svých sedadlech zůstává množství lidí.

Z 228 osob, které v letadle cestovaly, jich 178 zůstává nezvěstných. Padesát těl plovoucích na hladině Atlantiku bylo vyzvednuto po nehodě z 1. června 2009.

Francouzské úřady mezitím také analyzují obsahy černých skříněk, jež byly také v nedávných dnech nalezeny během čtvrté pátrací mise, která byla avizována jako poslední. Podle odborníků jsou obě skříňky se záznamy letových dat v dobrém stavu.