Média už spočítala, že přejmenovávání vyjde městskou kasu na miliardu forintů (asi 100 miliónů Kč). Nebude to snadné – radnice musí zdarma vyměnit obyvatelům dotčených míst občanky, rozvěsit nová označení na domech, opravit názvy v městské dopravě, na mapách atd. Nejdražším krokem bude bezesporu přejmenování mezinárodního letiště Ferihegy na Lisztovo. Musí se předělat dopravní značení, zastávky autobusů i vlaků.

Rooseveltovo náměstí sice dokázalo přežít socialismus, ale nynější vedení hlavního města shledalo, že když tu stojí socha „největšího Maďara“ Istvána Szécsényiho, budova Maďarské akademie věd a končí slavný Řetězový most, není jméno amerického prezidenta pro tuto exkluzívní část metropole dost případné. „Při jednání s americkou velvyslankyní jsem slíbil, že po Rooseveltovi pojmenujeme jiné místo v Budapešti,“ konstatoval primátor.

Trochu jiná situace nastala v případě Moskevského náměstí. Tato jedna z nejfrekventovanějších křižovatek města byla v roce 1929 pojmenována po politikovi Kálmánu Szélovi. Jenže po druhé světové válce místo přejmenovali na Stalinovo náměstí a v 50. letech zase na Moskevské. Takže nyní dostane náměstí původní název.

Jednání s velvyslanectvím Ruské federace se v tomto případě podle všeho nekonala.