Griffiths zabil 36letou Suzanne Blamiresovou, 43letou Susan Rushworthovou a 31 Shelley Armitrageovou. Prostitutky ze čtvrti, kde bydlil, ho znaly, protože s nimi občas prohodil pár slov.

Dostal doživotí, protože vraždy byly provedeny mimořádně brutálním a krutým způsobem se sadistickými prvky. Griffiths odpověděl klidným hlasem "vinen" na každý z bodů obžaloby, které byly u soudu vzneseny.

Sám se před soudem označil za kanibala s kuší. [celá zpráva]

Suzanne Blamiresovou zabil kuší. Napřed ji ale pronásledoval a pak ji zbil do bezvědomí. Za pár minut se vrátil a do hlavy jí vstřelil šíp. Její rozporcované tělo bylo pár dnů po vraždě nalezeno v řece Aire.

Poslední nezvěstnou je Suzanne Blamiresová

Suzanne Blamiresovou zabil kuší.

FOTO: Reuters

Po nálezu těla Blamiresové přišla policie s hypotézou, že i ostatní nezvěstné prostitutky by mohly být obětí téhož pachatele. Podezírala ho celkem ze šesti vražd.

Když detektivové Griffithse dopadli, byli šokováni tím, co jim řekl. Hrůzné byly už způsoby provedení vražd. Jednu popsala dcera další oběti 21letá Kirsty Rushworthová: „Byla jsem úplně ztuhlá, slyšela jsem, co policista říká, ale nechtěla jsem to slyšet. Není hezké, když vám někdo říká, že vaši matku utloukli kladivem.“

Griffiths po zatčení policistům oznámil, že části těl obětí pozřel. I u soudu řekl, že maso zavražděných jedl syrové anebo vařené. "To tvoří součást magické stránky věci," vysvětlil. Pro kanibalismus se nenašly důkazy, detektivové jsou však přesvědčeni, že mluvil pravdu. Dodali, že všechny hrůzné podrobnosti případu nebudou nikdy zveřejněny.

Živý Jekyll a Hyde

Když se měl popsat, uvedl, že v nejlepších okamžicích je "pseudolidský, zatímco v nejhorších je démonem“.

Stephen Griffiths na fotografii, kterou zveřejnil na MySpace.

Stephen Griffiths na fotografii, kterou zveřejnil na serveru MySpace.

FOTO: Reuters

Na jedné z internetových stránek, kde vystupoval pod přezdívkou Van Pariah, uvedl, že jeho oblíbená DVD jsou: Notoričtí zabijáci, Masoví vrazi a Nejkrvavější britští sérioví vrazi.

Stephen Griffiths postgraduálně studoval kriminalistiku na místní univerzitě, specializoval se na problematiku sériových vražd. Podle sousedů říkal, že dělá „doktorát z Jacka Rozparovače“. Soustřeďoval se na vraždy a zejména na sériové vrahy. Nosil brýle s kulatými obroučkami a dlouhý černý kabát jako vyznavači gotického rocku. Na internetové sociální síti uvedl, že je "misantrop, který přinesl nenávist do nebe". [celá zpráva]

Podle některých psychologů extrémně narcisistní Griffiths zabíjel, protože chtěl být v centru pozornosti, na titulních stránkách novin, chtěl být slavný.