Manželé byli zřejmě už patnáct let hledáni německými policisty, kteří je podezírali z toho, že vyloupili za patnáct let až dvacet bank, a přišli si tak na asi dva milióny eur (tedy přibližně 50 miliónů korun).

V pátek kolem čtvrté odpoledne zemřeli při zásahu německé policie ve městě Karlsruhe chvíli poté, co se pokoušeli vyloupit banku. Při přestřelce s lupiči utrpěla zranění také jedna policistka.

Policisté muže zastřelili poté, co se pár pokoušel z banky uprchnout, když se spustil alarm. Žena se následně zabila sama.

Lupiči gentlemani

Jejich přezdívka "lupiči gentlemani" souvisí s tím, že na začátku své "kariéry" byli velmi slušní. Pokladním se omlouvali, jednomu z okradených dokonce vrátili klíče od auta. Vždy však měli u sebe zbraň. Duo působilo v jižním Falcku a severním Bádensku, loupilo například v Mannheimu nebo Heidelbergu. V roce 2005 přepadlo i klenotnictví ve švýcarském Lucernu.

V pátek přišli do Volksbank v Karlsruhe před zavírací dobou. Podle policejního ředitele Rolanda Laye byli viditelně překvapeni, že banka byla tou dobou stále plná zákazníků. Maskovali se parukami, brýlemi a čepicemi.

Pachatelé na záběrech průmyslových kamer

Pachatelé na záběrech průmyslových kamer

FOTO: ČTK

Když se se spustil alarm, banku opustili a utíkali na druhou stranu ulice. Na přivolanou policii začali střílet a trefili jednu policistku do nohy. Muže poté zasáhla jedna z kulek, žena podle policistů spáchala sebevraždu, zřejmě si dala pistoli do úst a vystřelila.