Medvědice po bodnutí uspávacího prostředku neusnula, naopak začala ohrožovat veterináře. Ten se před ní schoval do auta. Z otevřeného okénka jí potom bodnul další injekci, medvědice na to však reagovala tím, že na muže sedícího v autě opět zaútočila právě otevřeným oknem auta.

Veterinář se nyní zdál bezmocný, šelma jej vážně poranila na ruce, proto se přihlížející policisté rozhodli okamžitě zvíře zastřelit. Záběry ukazují, jak se medvědice po několika výstřelech ze samopalu skácí k zemi. Veterináři tak zřejmě policisté zachránili život.

Medvědice se v okolí obce Sklabiňa a kolem dalších vesnic v Turčianské kotlině pohybovala od neděle. Mezi lidi se vracela i přes pokusy hasičů zahnat ji zpět do lesa. Zřejmě si zvykla hledat potravu v kontejnerech.

S odstřelem šelmy souhlasili ochránci z národního parku Velká Fatra. Asi pětileté zvíře vážilo 90 kilogramů a na přezimování kvůli nedostatečným zásobám tuku prý nebylo připravené. Podle veterinářů se chovalo, jako by bylo nemocné. Z těla odebrali vzorky k rozborům.

Na Slovensku žije podle odhadů od 700 do 900 medvědů.

Sever korzar.sme.sk zároveň informoval, že ve východoslovenských Vihorlatských vrších lovec v místech, kudy prý běžně chodí turisté, v úterý zastřelil vlka. Jinak plaché a obezřetné šelmy ze zasněžených kopců Vihorlatu sestupují za zvěří. Lidem podle slovenských lesníků nebezpečí nehrozí.