"Bylo to velmi náhlé. Pobývali jsme na prázdninách v Africe, když to přišlo, bylo to moc romantické," přiznala Kate Middletonová na otázku moderátora, jak se cítila, když ji princ William požádal o ruku.

"Jsem moc rád, že řekla ano," usmál se William. "Svatbu jsme plánovali už dříve," prozradil princ, který své snoubence věnoval prsten po své matce lady Dianě.

Zásnubní prsten na ruce Kate Middletonové

Zásnubní prsten na ruce Kate Middletonové

FOTO: Paul Hackett, Reuters

Na otázku, jak se vlastně seznámili, dvojice odpověděla, že na univerzitě, ale že to nešlo tak rychle. "Nějaký čas, asi rok, jsme se poznávali a byli přátelé," uvedl princ. Podle něj se přátelství později přetavilo v zamilovanost, která však vyvrcholila rozchodem. Ten svého času řešila všechna britská média. "Byli jsme studenti a tenkrát příliš mladí," vysvětlil William. Kate k tomu dodala, že se potřebovala stát silnější osobností.

Kate Midlletonová a princ William pózují v londýnském paláci svatého Jakuba

Kate Midlletonová a princ William pózují v londýnském paláci svatého Jakuba

FOTO: Paul Hackett, Reuters

"Zajímala mě, chtěl jsem ji objevovat. Je zábavné s ní být," dodal princ.

Na závěr se moderátor zeptal, jaký má Kate názor na to, že jako královská nevěsta a později manželka bude mít velký vliv na životy lidí. "Doufám, že se mi podaří něco změnit, i kdyby to bylo to nejmenší."

Zasnoubeni už od října

Svatba se má konat na jaře, nebo v létě příštího roku v Londýně. Královská rodina potvrdila, že pár je zasnouben už od října. William Kate požádal o ruku během dovolené v Keni.

Princ se s Kate Middletonovou potkal v roce 2001 během studií na univerzitě St. Andrews. Chodí spolu od roku 2003. V roce 2007 se na čas rozešli, ale pak se zase usmířili.

William je starším synem prince Charlese, který zůstává prvním v pořadí v nástupnictví na trůn po své matce, úřadující královně Alžbětě.

Rodiče Kate Middletonové Michael a Carole

Rodiče Kate Middletonové Michael a Carole

FOTO: Stefan Rousseau, Reuters

Middletonová není šlechtického původu. Jejími rodiči jsou bývalý letecký dispečer British Airways a letuška.