Charitu založila Barbara Harrisová ze Severní Karolíny, která adoptovala čtyři děti ženy závislé na cracku, variantě kokainu. Podle svých slov pak musela přihlížet, jak se s následky musejí děti vypořádávat. „Rozzlobilo mě to. Bylo to neuvěřitelné. Isaiah nespal, nejedl, měl vypoulené oči, problémy s nosem, a vadilo mu světlo. Zlomilo mi to srdce. Zlobila jsem se na matku, ale pak se můj hněv obrátil tam, kde jí to dovolili a proč,“ uvedla Harrisová s tím, že lidé jí všude nadávají a plivají na ni.

„Obyčejně svým kritikům říkám: ‘Když si myslíte, že ženy, které berou drogy, by dál měly mít děti, postavte se do řady a ty děti adoptujte. Je to jednoduché,“ dodala Harrisová a její výroky doplňují internetové stránky organizace: "Prostředky, které máme, jsou utraceny na zabránění problému za 300 dolarů, než abychom platili milióny poté za péči o potenciálně postižené dítě."

Charita nabízí hotovost i za antikoncepci ve formě tělísek zaváděných do těla atd. Peníze už vyplatila více než 3 500 žen i mužů v USA, kteří byli závislí na drogách nebo alkoholu.

Nyní své aktivity rozšířila i na Velkou Británii. Prvním, kdo její nabídky využil, byl 38letý muž, který si v polovině září nechal podvázat chámovody. Dostal vyplaceno 200 liber (asi 6000 korun). Podle Independentu je John, jak ho média pojmenovala, na opiátech závislý už 15 let. První zkušenost s drogou učinil v jedenácti nebo ve dvanácti.