"Zkoumáme všechny možné verze. Tou hlavní je, že nehodu zavinil řidič autobusu, zvažujeme opravdu všechno, i to co se zdá nemožné, včetně skutečnosti, že řidič byl pod vlivem destruktivní sekty," citoval mluvčího ukrajinského ministerstva vnitra Dmitrije Andrejeva server ura-unform.com. Mluvčí dodal, že těsně před havárií absolvoval šofér pravidelnou zdravotní prohlídku, která neodhalila žádné onemocnění.

Autobus jel v úterý na pravidelné lince z ukrajinského města Marganěc do Nikopolu na jihovýchodě země. Před železničním přejezdem na pokyn světelného a zvukového výstražného zařízení zastavil, ale těsně předtím, než na přejezd vjela lokomotiva, se z nevysvětlitelných příčin znovu rozjel. Při řazení na vyšší stupeň mu přímo na kolejích zhasl motor. Srážka způsobila smrt 44 lidí, dalších šest osob bojuje v nemocnici o život.

Lokomotiva tlačila autobus před sebou.

Lokomotiva tlačila autobus před sebou.

FOTO: fotobanka Profimedia

Podle tvrzení cestujících se řidič před nehodou choval divně. Z autobusu před přejezdem vystoupil a rozhlížel se po okolí. Znovu vůz uvedl do pohybu v okamžiku, kdy byla přijíždějící souprava jasně viditelná. Na přejezd se rozjel i přes hlasité protesty pasažérů.