Podle velitele dánské námořní záchranné služby ohnisko požáru již jen doutná. "Myslíme si, že (oheň) dohořel sám," uvedl s tím, že situace je pod kontrolou, loď je stabilní a neunikly z ní žádné pohonné látky. Právě toho se záchranáři obávali.

Hasiči stále pokračují v chlazení vnějšího pláště trajektu. Jakmile se jeho teplota dostatečně sníží, vstoupí na palubu. Kdy se to stane, se však prý zatím nedá odhadnout.

Cestující byli evakuováni na jinou loď, která je přepravila do přístavu v Kielu.

Hasiči bojovali s ohněm dlouhé hodiny.

FOTO: ČTK

Litevský trajekt směroval z německého Kielu do litevské Klajpedy, když asi 11 kilometrů severně od ostrova Fehmarn začal hořet. K místu přijelo šest dalších lodí, které pomohly evakuovat posádku a cestující, z nichž většina byla z Ruska a baltských států.

Ministr vnitra Šlesvicka-Holštýnska v sobotu vyloučil, že by příčinou požáru, který údajně způsobila exploze, mohl být teroristický útok. Zatím nejpravděpodobnější verzí je, že se na palubě pro auta vznítil nákladní vůz. Nepodařilo se jej však uhasit, a proto kapitán lodi rozhodl o evakuaci. Poté mohlo dojít k výbuchu palivové nádrže.