Heseldenovo tělo nalezli v neděli před polednem poblíž jeho dvoukolky upravené pro pohyb v terénu. Policejní mluvčí ze Západního Yorkshiru řekl v pondělí Telegraphu: „Policii zavolali včera v 11:40 se zprávou, že v řece Wharfe leží muž, který zřejmě spadl z útesu. Muž byl na místě nálezu prohlášen za mrtvého. Bylo také vyzvednuto vozítko podobné Segwayi."

Dvoukolky Segway jsou populární na celém světě.

Dvoukolky Segway jsou populární na celém světě.

FOTO: fotobanka Profimedia

Heseldenovi bylo 62 let. Ve společnosti na výrobu dvoukolek Segway získal většinový podíl v prosinci. Jeho jmění bylo odhadováno na 166 miliónů liber (pět miliard korun).

Peníze si bývalý horník vydělal na zakázkách pro armádu. Vymyslel novou přenosnou nádobu na vodu, kterou lze také naplnit pískem či hlínou a použít ji jako ochranu proti kulkám a střepinám. Výrobek zvaný HESCO se rozšířil do všech armád NATO včetně americké. Dá se používat i jako protipovodňová ochrana.

Kontejnery na vodu HESCO naplněné hlínou sloužící jako protistřepinová ochrana v Afghánistánu.

Kontejnery na vodu HESCO naplněné hlínou sloužící jako protistřepinová ochrana v Afghánistánu

FOTO: fotobanka Profimedia

Nelze vyloučit, že Heselden chtěl terénní verzi Segwaye nabídnout armádám, ta americká zařazení podobných zařízení do výzbroje plánovala, ovšem navržených Benem Gulakem.

Policie i mluvčí Heseldenovy rodiny sdělili, že na jeho úmrtí není nic, co by ukazovalo
na něco jiného než na nehodu.

Segway je elektřinou poháněná dvoukolka, která využívá principu setrvačnosti.