Když ji unesl, snažil se především Nataschu rychle zbavit vazby na matku a otce. Již jako malá byla ale otřesena hádkami rozvádějících se rodičů. Řekl, že za ni nechtějí zaplatit výkupné a dodával: „Tvoji rodiče tě nemilují. Nechtějí tě zpátky. Jsou šťastní, že se tě zbavili."

Hned po únosu ji ujistil, že ji nezneužije, čehož se bála. „Na to jsi příliš malá.“ A nakonec jí pověděl i pohádku na dobrou noc a políbil ji na čelo. Postupně ale začal ukazovat svou odvrácenou tvář: „Když nebudeš hodná, připoutám tě.“

A intimitu si před ním neuchovala. Myla se před ním nahá. Později do koupelny nainstaloval kameru a musela mu v bytě taky polonahá posluhovat. Musela být polosvlečená, aby mu neutekla, říkal. Navíc jí oholil hlavu.

Nikdy však podle ní při jejím pobytu u Priklopila nešlo o sexuální vtzah. Její únosce prý chtěl jen "polaskat".

Nutil ji, aby mu říkala "Maestro" nebo můj pane a do sklepa jí dal reproduktor, který opakoval donekonečna sloužit, sloužit, sloužit. Jednou jí řekl: „Vždy jsem si přál mít otrokyni.“

Případ unesené Kampuschové
Unesená dívka se v Rakousku dostala na svobodu po osmi letech
OBRAZEM: Unesená Natascha prožila osm let v podzemní kobce
Testy DNA potvrdily totožnost unesené Nataschy
Natascha po návratu z kobky odmítá mluvit s rodiči
Unesená Natascha v prohlášení popírá, že by přišla o dětství
Natascha mohla utéci několikrát
Podle přítele únosce vypadala Natascha šťastně a vesele
Otec unesené Nataschy chce odškodné

Kampuschová také popisuje, jak ji jednou během týdne dvěstěkrát bil. I to, jak s ním musela spát v jedné posteli.

Když ji vzal nahoru do domu vykoupat, protože dole neměla koupelnu, pochopila, v jak těžké situaci se nachází. Dveře byly z železobetonu stejně jako celá hermeticky uzavřená cela.

Natascha Kampuschová byla unesena 2. března 1998 na vídeňské ulici ve svých 10 letech a vězněna osm let v Priklopilově domě ve Strasshofu nedaleko Vídně.

Dívka ze sklepení utekla 24. srpnu 2006. Priklopil pár hodin na to spáchal sebevraždu. Skočil pod vlak.