Asi dvě stovky demonstrantů se ráno shromáždily před knihovnou v centru irské metropole. Skandovali, že Blair má krev na rukou. Bývalý premiér ve svých pamětech uvedl, že nelituje rozhodnutí připojit se k americkým jednotkám při invazi do Iráku v roce 2003.

"Blair lhal, miliony lidí zemřeli", "Pošlete ho do vězení za genocidu", bylo možné číst na transparentech, jimiž aktivisté Blaira vítali. Přes silný policejní kordon se jim nepodařilo proniknout až k expremiérovi.

Blair patřil k nejbližším spojencům amerického prezidenta George Bushe během války v Iráku. Jeho rozhodnutí, že se Británie připojí ke Spojeným státům, je však považováno za jedno z nejkontroverznějších během Blairova desetiletého působení v čele britského kabinetu. Blair navíc angažmá v Iráku obhajoval potřebou zbavit Saddáma zbraní hromadného ničení, ty se však v Iráku nikdy nenašly.

O paměti bývalého britského premiéra, které vyšly 1. září a v nichž Blair píše o četných politicích včetně svého nástupce Gordona Browna či princezny Diany, je nebývalý zájem. Blair dostal za sepsání memoárů předem honorář 4,6 milionu liber (138 milionů korun). Slíbil však, že celou částku věnuje na charitu, která se stará o bývalé vojáky a jejich rodiny.