Dvaadvacetiletý zpěvák ze severu Londýna vystupoval na třídenním festivalu v Hasseltu na východu Belgie. Krátce po vystoupení vyšplhal na sloup a skočil si pro smrt. Policie se netají tím, že jeho případ šetří jako sebevraždu. Informoval o tom policejní mluvčí Marc Rubens, který dodal, že zpěvákova rodina byla již o události informována.

Organizátoři festivalu informovali o události na svých internetových stránkách následovně: "Po vystoupení se svou skupinou Ou Est Le Swimming Pool si zpěvák Charles Haddon vzal život. Naše myšlenky jsou nyní s jeho rodinou a přáteli."

Charles Haddon

Charles Haddon

FOTO: fotobanka Profimedia

"Můžeme potvrdit smrt britského občana, který zemřel 20. srpna v belgickém Hasseltu," uvedl zástupce britské ambasády v Belgii.

Nejde o první smrt na festivalu

Hudební skupina měla přitom už v sobotu v noci účinkovat na rakouském Frequency Festivalu a v říjnu ji čekal start velkého turné po Velké Británii. V červenci skupina vydala svůj třetí singl Jackson's Last Stand.

Ve čtvrtek zemřel na stejném festivalu i 60letý frontman americké skupiny The Call. Na festivalu byl jen jako zvukař kapely Black Rebel Motorcycle Club, ve které hraje jeho syn. Zemřel na infarkt.