Cesta letadlem by podle Nečase byla o 100 000 korun dražší a čas by tolik neušetřila. "Když si spočítáte, než se dostanete z centra Prahy, než se dostanete na Ruzyni, odbavení, potom let, potom odbavení po příletu, potom z letiště než se dostanete do centra Berlína, tak zjistíte, že vám to ty tři až čtyři hodiny vezme úplně stejně, jako když jedete autem," vypočítal Nečas českým novinářům.

 

Já jsem takhle z Rožnova do Prahy a zpět jezdil běžně třeba i dvakrát týdně, čili já mám na to pozadí vycvičenéPetr Nečas

Cesta autem má podle něj ještě tu výhodu, že je pánem svého času. Proto prý nakonec zavrhl variantu jet do Berlína vlakem. Nečas dorazil do německé metropole už ve středu večer a po čtvrtečním jednání s kancléřkou Angelou Merkelovou a spolkovým prezidentem Christianem Wulffem se vrátil do Prahy.

S dlouhými cestami osobním vozem má prý bohaté zkušenosti. "Já jsem takhle z Rožnova do Prahy a zpět jezdil běžně třeba i dvakrát týdně, čili já mám na to pozadí vycvičené," poznamenal s úsměvem premiér, který prý strachem z létání netrpí.

"Vzhledem k tomu, že jsem z letecké rodiny, tak já jsem dokonce dřív letěl v letadle, než jsem uměl chodit," přidal historku ze svého dětství.