Příčinou byl Matovičův článek v regionálním tisku. Označil v něm Belousovovou hanlivým výrazem „Anča“.

„Začínala odpolední schůze, když ke mně přišla, ukázala mi článek a zeptala se mně, zda jsem ho psal. Řekl jsem, že samozřejmě,“ popisoval situaci Matovič. Následně mu místopředsedkyně SNS dala facku.

Matovič nechce celý incident dál řešit. „Z její strany to byl projev křesťanské lásky a já jí to opětují tím, že nastavím druhou tvář,“ dodal Matovič.

Poslanec Igor Matovič hovoří s novináři krátce poté, co dostal facku od poslankyně Anny Belousovové. Parlament projednával programové prohlášení nové vlády.

Poslanec Igor Matovič hovoří s novináři krátce poté, co dostal facku od poslankyně Anny Belousovové. Parlament projednával programové prohlášení nové vlády.

FOTO: Peiger Marián, ČTK

Místopředsedkyně SNS se už začátkem července dostala do slovní potyčky s poslancem strany Most-Híd Ondrejem Dostálem. Tomu rovněž slibovala pár facek za kritiku kandidatury SNS na post předsedy výboru pro lidská práva a národnostní menšiny.

„To je stejné, jako kdyby Ústavu paměti národa šéfoval Vasil Biľak a Ján Slota se stal ředitelem protialkoholické léčebny,“ uvedl tehdy Dostál. Belousovová si ho tehdy podala na chodbách parlamentu a vyhrožovala mu fackami.