Server se odvolává na jednoho z policistů, který hovoří o „zahlazovací akci". Policie to popírá. Mnichovský krizový štáb nebude i přes tragédii na Loveparade vyžadovat zpřísnění bezpečnostních opatření pro pivní slavnost Oktoberfest. Dosud přijatá bezpečnostní opatření považují odborníci za dostatečná.

„Využíváme osvědčený bezpečnostní koncept, který se každoročně aktualizuje,“ řekl zástupce mnichovského krizového štábu Wilfried Blume-Bayerle. „Nemůžeme ale nikdy vyloučit, že se něco nestane," upozornil.

Bezpečnostní pokyny pro pivní slavnost, která se letos uskuteční od 18. září do 4. října, stanovují přesnou délku a šířku únikových cest z pivních stanů. Pravidla se vztahují i pro uzavření stanů, když hrozí naplnění jejich kapacity, která se pohybuje od čtyř do deseti tisíc lidí. Jako každá masová akce je ale i Oktoberfest určitým způsobem rizikový, tvrdí Blume-Bayerle.

Video

Expirované video

Loveparade byla špatně zajištěna

„Každý, kdo se účastní velkého shromáždění lidí, podstupuje větší riziko, než když jde do lesa sbírat houby, to je bez debat," řekl. O pořádání Loveparade se v roce 2007 ucházel i Mnichov. Neuspěl, takže zamířila do Porúří, kde se uskutečnila i v letech 2008 a 2010.