Ve Finsku utonulo podle YLE šest osob, jeden člověk se stal obětí násilného činu a dalších šest zahynulo při různých nehodách.

Mladý Švéd ve středním Finsku v pátek zahynul, když nezvládl řízení a ve vysoké rychlosti narazil do stromu. Podle policie byl opilý. Ve městě Juankoski na východě země se dvojice udusila v silu, policie nalezla jejich těla v pátek večer. Jeden člověk uhořel v Laponsku při požáru chaty.

V Toijale nedaleko Tampere byl v pátek večer zabit muž. Policie, která v této souvislosti zadržela dvě ženy a tři muže, se domnívá, že roli v tomto případu sehrála nadměrná konzumace alkoholu.

V noci na sobotu , kdy oslavy vyvrcholily, se v Helsinkách odehrály nejméně čtyři útoky nožem. Nikdo při nich nezemřel.

Opili se i vojáci

Na východě Finska se v pátek zranili dva vojáci, když s vojenským terénním vozem havarovali. Branci se podle policie opili a bez povolení s vozem z kasáren odjeli.

S alkoholovým veselím se musela vypořádat také švédská policie. V celách skončila řada opilých řidičů a násilníků, uvedl švédský list The Local. Ve městě Sundsvall na severovýchodě země zadržela policie dva opilé polonahé muže, kteří se na motorizované sekačce vydali na dálnici. V kempu u Jönköpingu utrpěli při grilování tři lidé vážné popáleniny.

Astronomické léto nastalo 21. června. Skandinávci podle internetové encyklopedie Wikipedia ovšem od 50. let minulého století slaví slunovrat v rozmezí 19. až 26. června. Hlavní veselí pak v tomto termínu připadá na pátek a sobotu.