Odsouzení měli přijít do vězení ve Wloclawku ležícím severozápadně od Varšavy, aby si odpykali tresty ve výši od půldruhého roku do dvou a půl let. Gazeta Wyborcza podotýká, že za to, že do vězení nepřišli, jim nehrozí dodatečný trest. Každý z nich musí také zaplatit Nadaci muzeum Osvětim-Březinka 10 000 zlotých (65 340 korun) a další tisíc zlotých jako částečnou úhradu soudních nákladů.

Ve vyšetřovací vazbě v Krakově zůstávají další dva muži podezřelí z účasti na krádeži nápisu. Jeden z nich prý najal trojici zlodějů, druhý prý komunikoval se Švédem Andersem Högströmem, který je podezřelý z toho, že si krádež objednal. Bývalý vůdce švédských neonacistů, jenž byl před časem převezen do Polska, se ale k tomu nepřiznal a vyšetřovatelům podal vlastní verzi toho, jak se všechno stalo. Jeho výpověď ale krakovská prokuratura nezveřejnila. Pokud ho soud shledá vinným, hrozí mu až deset let vězení.

Trojice zlodějů nápis Arbeit macht frei (Práce osvobozuje), který je dodnes symbolem cynismu nacistů, z brány bývalého vyhlazovacího tábora v Osvětimi ukradla 18. prosince loňského roku. O několik desítek hodin později ho policisté našli ukrytý v lese u jedné vsi nedaleko Toruně, kde pachatelé bydlí. Rozřezali ho na tři části.
Nápis Arbeit macht frei vyrobili na příkaz Němců polští političtí vězni. Nad vchodem do muzea je nyní replika nápisu.