V rodné vsi Tejit nakonec Bakijev řekl:  "Odstoupím, jestliže mě a mým příbuzným bude zajištěna bezpečnost." Bakijev také pozval šéfku prozatímní vlády Otunbajevovou k jednání do Džalalabádu. Slíbil, že on jí osobní bezpečnost zajistí.

Ochotu jednat dal najevo už ráno na mítinku 5000 lidí v Džalalabádu na jihu země. Zopakoval, že je ochoten jednat s novou vládou, která se chopila moci po nepokojích v minulém týdnu, které si vyžádaly 78 obětí. Prozatímní vláda však jeho nabídky zatím odmítala. [celá zpráva]

V pondělí nová vláda dokonce oznámila, že chce prezidenta dopadnout.

"Zrušili jsme prezidentovu imunitu a očekáváme, že se vzdá," řekl v úterý v Biškeku novinářům Azimbek Beknazarov, který má v nové vládě na starosti bezpečnostní složky. "Bakijev ale zatím shromažďuje stoupence v Džalalabádu. Pokud se po mítinku nevzdá, bude zadržen," řekl Beknazarov.

Prozatímní premiérka Roza Otunbajevová ale už v pondělí naznačila, že by se s Bakijevem mohla dohodnout na podmínkách, za kterých zemi opustí. [celá zpráva]

Mnohá kyrgyzská média spekulují, že pro Bakijeva je připraven azyl v sousedním Kazachstánu. Americké velvyslanectví v Biškeku v noci na úterý oficiálně popřelo zprávy, že je ochotno poskytnout prezidentovi útočiště.

Bakijev hraje riskantní hru

Na uspořádání mítinku se podle místního tisku podílel prezidentův bratr Džannybek a bývalý ministr obrany Bakyt Kalyjev, které prozatímní vláda obviňuje z účasti na zabijení lidí při povstání minulou středu v Biškeku.

Bakijev v pondělí v rozhovoru s novináři nevyloučil, že se pokusí převzít kontrolu nad jižní částí země. "Po mítinku v Džalalabadu pojedeme do Oše, a tam budeme pracovat," řekl agentuře CAnews.