FIDESZ měl v kampani využívat adresy, telefonní čísla a údaje o politickém zaměření voličů. Příznivce vládní Maďarské socialistické strany (MSZP) v seznamu označil jako „komouše“.

FIDESZ obvinění odmítl. „Jde o projev zoufalství z očekávaného vítězství FIDESZ,“ uvedl mluvčí strany.

Šéf předvolební kampaně FIDESZ Gábor Kubatov na záznamu, který se objevil na internetu, připouští shromažďování osobních dat o voličích. Jako příklad využití uvádí loňské místní volby ve městě Pécs, kde FIDESZ zvítězil díky využití osobních dat. Kubatov označil tuto taktiku za „velmi efektivní“, která by měla být využita i v budoucnu.

První kolo parlamentních voleb se uskuteční tuto neděli a druhé kolo 25.dubna. FIDESZ má šanci získat dvoutřetinovou ústavní většinu v 386členném parlamentu. Pětiprocentní práh potřebný pro vstup do parlamentu překročí už asi jenom MSZP a extremně pravicová strana Jobbik. FIDESZ už naznačil, že v žádném případě nevstoupí do koalice s extremisty a sestaví vládu sám. Podle posledních průzkumů těsně před volbami FIDESZ posiloval, MSZP stagnovala a Jobbik mírně ztrácel.

Předseda Jobbiku Gábor Vona ohlásil, že na prvním zasedání nového parlamentu přijdou poslanci strany ve vestách, která je součástí uniformy soudem zakázané Maďarské gardy, a v parlamentě symbolicky vylejou nočník, na němž od změny režimu seděli pouze socialisté a FIDESZ.