Alžířan Labsí přesto projevil zájem žít na Slovensku, v rámci tzv. tolerovaného pobytu na 180 dní s možností dalšího prodloužení, o které chce slovenské úřady požádat.
Na Slovensku má exmanželku i syna. Jeho bývalá žena Tatiana se s ním před několika týdny rozvedla a soud Labsímu zakázal i setkávání se synem.

Labsí se chce proti tomuto rozhodnutí odvolat. Pokud mu slovenská policie tzv. tolerovaný pobyt nepřizná, bude ze Slovenska vyhoštěn pravděpodobně do Rakouska, odkud přicestoval.

Nejvyšší soud ho označil za možné nebezpečí pro Slovensko. „Slovensko přijalo tři vězně z Guantánama. Oni nepředstavují nebezpečí?“ zeptal se soudu Labsí. Podle Nejvyššího soudu Labsí nesplnil podmínky pro udělení azylu, protože nedokázal, že ho v rodné zemi pronásledují pro politické přesvědčení.

Labsí byl odsouzený ve Francii a v Alžírsku za členství v teroristické skupině a padělání dokladů. Přiznal, že absolvoval výcvik se zbraněmi. Labsí byl údajně v kontaktu s teroristickou organizací al-Káida. Alžířan v minulosti nedostal azyl ani ve Francii, Německu, Kanadě a Rakousku.