Řádění opilého Jevsjukova (32), náčelníka caricynské policejní stanice, zachytily kamery v obchodě. Při jeho činu bylo celkem zraněno 22 lidí, někteří se zranili ve snaze utéci.

Major byl také uznám vinným z několikanásobného pokusu o vraždu a z nedovoleného ozbrojován i z ohrožování zasahujících policistů.

Policista nejprve zabil řidiče, který jej vezl, a pak pokladní, která na místě zemřela. V palbě dál pokračoval a zasáhl další nakupující. Dva lidi zranil už ve chvíli, kdy přicházel do obchodu.

"Byla to bezdůvodná masová poprava. Je skutečnou tragédií, že vše spáchal policejní náčelník v alkoholovém opojení. Jako záminku ke spáchání zvěrstva na nevinných použil hádku s manželkou a osobní problémy," prohlásila při předchozím přelíčení podle ČTK prokurátorka Amalija Ustajevová.

Jevsjukov se doznal pouze k činům, při nichž ho zachytila bezpečnostní kamera v obchodě. Nepamatuje si, co se s ním dělo.

V procesu rozhodovalo kolegium soudců ze tří moskevských soudů. Proces byl mimořádně sledovaný vzhledem k závažnosti případu. Ruská policie čelí mnoha obviněním, že se dopouští násilných trestných činů a zneužívá svou pravomoc.