"Nabralo to rozměry, které doposud nikdo netušil," komentovala nová zjištění advokátka Ursula Raueová, která v Berlíně představila průběžnou zprávu svého vyšetřování. "Mám dojem, že jich bude ještě více," prohlásila k nově uvedenému počtu 115 obětí.

Při vyšetřování mluvila nejen s oběťmi sexuálních útoků církevních pedagogů, ale i s rodiči a svědky. Mezi oběťmi byly podle Raueové i dívky a zneužívání se dopouštěly i dvě ženy

Oběti podle právničky líčily, že se jich učitelé převážně dotýkali na genitáliích a dopouštěli se "dotěrných něžností". V jednom nejezuitském zařízení ale docházelo i k surovým napadením, uvedla Raueová, podle níž si někteří ze žáků, kteří byli vystaveni obtěžování, později vzali život. Mnozí muži prý o svých zážitcích otevřeně hovořili vůbec poprvé a nesvěřili se s nimi ani svým manželkám.

Osmdesát procent zneužívaných nechce žádné odškodnění.

Skandál propukl na jezuitském gymnáziu v Berlíně

Na jezuitském gymnáziu Canisius-Kolleg v Berlíně, kde celá aféra na konci ledna propukla, se podle ní zatím objevilo 40 až 50 případů. [celá zpráva]

Další vyšly najevo v St. Blasienu v Bádensku-Württembersku, v Hamburku, Bonnu, Göttingenu a Hannoveru. [celá zpráva]

Raueová uvedla, že oběti jmenovaly celkem 12 pracovníků jezuitských ústavů v Německu, kteří se na nich dopouštěli trestné činnosti.

Berlínské státní zastupitelství ale už dříve zveřejnilo, že tyto 20 až 30 let staré případy jsou promlčené.