"Jednou jsem někoho zabil. Byl to můj milenec, který dostal AIDS. Vzal jsem polštář a dusil ho, dokud nezemřel,“ přiznal se v dokumentu Gosling. Svého bývalého milence zabil v době, kdy ležel v nemocnici.

„Řekl jsem doktorovi - nechte nás na chvíli - a on odešel. Pak jsem ho udusil polštářem. Doktor se vrátil a já mu řekl - odešel. Nic více nebylo řečeno,“ popsal osudný den Gosling.

Gosling přiznal, že nemohl snést, jak jemu blízký člověk trpí: „Když někoho milujete, je těžké ho vidět trpět. Měli jsme takovou dohodu, že když bude v takovém stavu, tak jeho život ukončím. A to jsem udělal. Lékaři mi řekli, že se již nedá nic dělat. A on trpěl příšernou, příšernou bolestí.“

Policie případ vyšetřuje

"Jsme nyní ve spojení s BBC a budeme tuto záležitost vyšetřovat," reagovala policie v prohlášení na překvapivou výpověď moderátora. Podle britských zákonů mu hrozí až 14 let vězení.

V Británii je euthanasie trestná, i když zákon přestává být tvrdě prosazován a předpokládá se jeho změna. Nedávno byla například zproštěna viny Kay Gilderdaleová, která pomohla zemřít své vážně nemocné dceři, připomíná ČTK.

Jak ale uvedl doktor Peter Saunders z lobbystické skupiny proti euthanasii Care Not Killing, tento případ by měl skončit u soudu: „Toto nebyla asistované sebevražda, ale záměrné zabití nebo vražda."

Gosling také moderátorce pořadu Inside Out Marie Ashbyové řekl, že necítí žádnou lítost. „Měl hrozné bolesti. Byl jsem tam a viděl jsem ho. Trhalo ho to na kusy. Nemyslím si, že by to byl zločin.“