Úřady nejprve počty obětí neustále měnily, hovořilo se o 10 až 25. Později pouze uváděly, že si nehoda vyžádala mrtvé. Vlaky se srazily těsně před nádražím.

Počet zraněných byl upřesněn na 125, z toho jedenáct lidí bylo zraněno těžce. Záchranáři uvedli, že mnohým cestujícím bude potřeba amputovat končetiny.

Vlaky se srazily v 8:30 ráno u města Halle, které leží asi 15 kilometrů jihovýchodně od Bruselu. Jeden z vlaků jel z Lovaně do Braine-le-Comte, druhý z Quievrainu u francouzských hranic do Lutychu.

Video

V Belgii se srazily vlaky, dvě desítky mrtvých

První vagony vlaků, ve kterých celkem cestovalo do práce 250 až 300 lidí, se silou čelného nárazu vzpříčily a zaklesly do sebe. V místě nehody vykolejil ještě třetí vlak. Část vagónů ze souprav, které se srazily, skončila mimo trať. Některé narazily do třetího vlaku, který také vykolejil.

Video

Myslel jsem, že tam umřu, vypráví muž z belgického vlaku. Zdroj: Reuters/Stream.cz

V noci v oblasti hustě sněžilo a ještě ráno panovala špatná viditelnost, protože dál padal sníh. Jeden z vlaků podle některých infromací zřejmě přejel červené světlo na semaforu.

Místo nehody bylo mírně zasněžené a byly namrzlé koleje. Ještě několik hodin po srážce na místě nehody panoval "naprostý chaos". Záchranářské práce trvaly do večera.

Záchranáři zasahují u havarovaných vlaků v Halle.

Záchranáři zasahují u havarovaných vlaků v Halle.

FOTO: Thierry Roge , Reuters

V Halle se srazily vlaky.

V Halle se srazily vlaky.

FOTO: Thierry Roge , Reuters

Kvůli nehodě je přerušen na trati provoz. Rychlovlaky TGV spojující Paříž a Brusel a vlaky sítě Eurostar jedoucí z Bruselu eurotunelem do Londýna nepojedou ani v úterý. Havarované vlaky strhaly troleleje a trať je bez proudu.

Záchranáři odnášejí jednu z obětí srážky vlaků u Halle.

Záchranáři odnášejí jednu z obětí srážky vlaků u Halle.

FOTO: Thierry Roge , Reuters