Zástupce šéfa FBI Christian Hassell uvedl, že Federální úřad pro vyšetřování chápe Llamazaresovo rozhořčení a lituje této politováníhodné chyby. V žádném případě však jeho snímek agenti nevybrali úmyslně. Foto nalezli na internetu a nevěděli, o koho se jedná.

Bývalý lídr koalice španělských levicových stran Izquierda Unida (IU) Llamazares nad snímky vyjádřil velké rozhořčení. Nepovažuje za pravděpodobné, že by si technici mezi milióny dalších fotografií vybrali tu jeho náhodou. Domnívá se, že v tom mohla sehrát roli jeho levicově orientovaná politika.

Vyzval FBI, aby španělské vládě otevřeně sdělila, jaká data o něm i o dalších politicích agenti úřadu shromáždili. Zvažuje také, zda na FBI podá v této věci žalobu. Také Madrid požaduje po Washingtonu podrobnější vysvětlení celé záležitosti.

FBI nejprve uvedla, že zveřejnila novou podobiznu bin Ládina na základě jeho fotografie z předchozích let. [celá zpráva]

Poté však přiznala, že pro tvorbu snímků, jejichž účelem bylo upravit bin Ládinovu podobu v souladu s postupujícím věkem, použili agenti také fotografii Llamazarese. Identita politika prý nebyla odpovědnému pracovníkovi známa. [celá zpráva]