Chloe Bunneyová utrpěla frakturu lebky, když se aktivoval bezpečnostní airbag jejich Volkswagenu Golf a udeřil dívku do obličeje.

Dívka se zrovna předkláněla na svém sedadle a žádala svou třicetiletou matku Jolene Bunneyovou, aby jí pomohla odeslat esemesku prarodičům. Matka se na chvíli přestala soustředit, ztratila kontrolu nad vozem a narazila do dvou aut.

Podle svědků žena po nehodě křičela: “Je to moje chyba, je to moje chyba, podívala jsem se na mobil.” Kolemjdoucí se snažili dívku oživit, ale marně. Brzy poté byla v nemocnici prohlášena za mrtvou.

 

Nahnula jsem se a podívala se, co dcera dělá. Poté jsem ucítila silný náraz z boční strany a airbagy vyletěly ven, auto se roztočilo, nemohla jsem jej ovládat.matka Jolene Bunneyová

K nehodě došlo již v květnu minulého roku při návratu matky s dcerou domů, případem se nyní zabývá soud.

Dívka psala esemesku na mobilu své matky. “Nahnula jsem se a podívala se, co dcera dělá. Poté jsem ucítila silný náraz z boční strany a airbagy vyletěly ven, auto se roztočilo, nemohla jsem jej ovládat,” řekla matka.

Přítomný policista Gordon Saynor řekl, že airbagy vyletěly velmi rychle a “kolosální silou”.

“Náhlé nafouknutí airbagu a jeho náraz do dívčina čela zatlačil hlavu dozadu a vedl k fraktuře a smrti,” řekl koroner Dewi Pritchard-Jones.