Füleho chválili poslanci pravice i levice. Pochvalně se vyjádřil například bývalý eurokomisař pro vnější vztahy Hans van den Broek. O nebývale kladných reakcích Právo informovala europoslankyně Zuzana Roithová.

"Byl to profesionální výkon, bude silnějším hráčem než například baronka Asthonová," řekla Roithová. Stejně mluvil i britský konzervativní europoslanec Charles Tannock. "Abych byl upřímný, Füle je profesionál znalý věci, Ashtonová je amatérka, i když se za posledních šest týdnů zlepšila," řekl.

Füle se ovšem těší i podpoře levicových europoslanců. Téměř superlativy na jeho vystoupení nešetřil například rakouský socialista Hannes Swoboda. "Já jsem velmi spokojen. Bylo to doposud zdaleka jedno z nejlepších vystoupení," dodal. Podle něj by mohl být Füle jedním z nejsilnějších eurokomisařů.

Füle odpovídal na dotazy europoslanců tři hodiny. Nejčastěji se týkaly jeho postojů k rozšiřování EU. Na jeho minulost, studium na moskevské diplomatické škola MGIMO, padl jen jeden dotaz. [celá zpráva]