Podle ní útočníkův otec uvedl, že je předsedovi italského kabinetu za jeho slova vděčný. Berlusconi v neděli před deseti dny v Miláně po odpoledním mítinku své strany utržil ránu do obličeje suvenýrem v podobě milánské katedrály.

Hodil ho po něm dvaačtyřicetiletý Massimo Tartaglia, kterého zadržela policie. Premiér strávil čtyři dny v nemocnici. Má pohmožděný obličej, poraněné rty, poškozené dva zuby a nalomený nos. [celá zpráva]

Dvaačtyřicetiletý Tartaglia trpí psychickými potížemi. Po svém činu se nechal slyšet, že Berlusconiho nenávidí.

Video

Berlusconi má vyražené zuby a zlomený nos

"Vy víte, že nedokážu mít v sobě zášť," řekl šéf italského kabinetu. Současně ale míní, že Tartagliův čin nelze podceňovat. Soud by podle něj měl vzít v potaz to, že narušený muž zaútočil na premiéra, tedy na představitele důležité instituce. Soudci by tak prý měli vyslat signál, že podobné činy nejsou přípustné. Agresivní incident je výsledkem "atmosféry nenávisti", zopakoval Berlusconi. [celá zpráva]

Italský premiér Silvio Berlusconi odjíždí z nemocnice.

Italský premiér Silvio Berlusconi odjíždí z nemocnice.

FOTO: Giampiero Sposito, Reuters

Na slova o odpuštění zareagoval Tartagliův otec. "Jsem díky tomuto gestu šťastný a mám radost za svého syna," řekl Alessandro Tartaglia. Podle něj by to mohla být "možnost vykoupení".

Premiérova slova by mohla pro útočníka podle jeho právničky Daniely Insalacové znamenat "úlevu". Je přesvědčena o tom, že by Berlusconiho rozhodnutí pro jejího klienta "mohlo být užitečné" a mohlo by přispět s pomocí psychiatrů ke znovuposouzení tohoto "závažného spáchaného činu".