Královna pořádala večeři pro přední státníky, kteří se v Kodani účastní konference OSN o klimatu. Nejdřív se zdálo, že se kvůli složitým jednáním královský galavečer ani neuskuteční. Nakonec se konal. Někteří pozvaní ale účast odmítli. Nepřišel například čínský premiér. Mezi hosty naopak nechyběla německá kancléřka Angela Merkelová, americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová či předseda britské vlády Gordon Brown.

Dva aktivisté chtěli svým činem i na večeři politikům připomenout to, že by se měli v Kodani shodnout na nové dohodě o ochraně ovzduší. Dvojice se po rozvinutí transparentu nechala bez odporu vyvést ochrankou. Zatím není jasné, jak se pár dovnitř přes všechny kontroly dostal.

Přítomní si pak mohli vychutnat "zelenou" večeři. Jako předkrm se podávaly mušle se zelenou omáčkou Sauce Verte. Po nich následovaly drůbeží rolky s hráškovým pyré a pečené brambory s estragonovou omáčkou. Pobyt v Kodani na summitu chtěla panovnice hostům osladit na závěr datlovým koláčem s karamelovým přelivem. Pilo se mimo jiné víno Chateau de Cayx ročník 1999, které pochází z francouzské vinice královnina chotě Henrika.