Výběr asistentů bude mít na starosti tým odborníků. Vybraní asistenti absolvují základní kurs angličtiny, vystupování a komunikace. Naučí je rovněž ukládat zboží do nákupních tašek, aby ho zákazníci přinesli domů neporušený. Asistenti prodeje by měli vydělávat asi 400 eur (přes 10tisíc Kč) měsíčně.

Jeden z autorů projektu Ivan Mako netají, že inspiraci získal ve Spojených státech. Viděl, jak převážně Hispánci a Afroameričané ukládají zboží do tašek. Líbil se mu pozitivní přístup zákazníků k nim. “Viděl jsem, jak to bez problémů funguje. Slušní a vstřícní ukladači pomohli, poděkovali za nákup a popřáli hezký den. Nakupující je vnímali pozitivně. Napadlo mě, že u nás by to mohlo pomoci ke změně pohledu na Romy a odbourat postupně předsudky o jejich lenosti,” řekl Mako.

Projekt s označením Vitamin Work se líbí také britskému velvyslanci na Slovensku Michaelu Robertsovi. “Projekt přinutí zaměstnavatele uznat nevyužitý potenciál Romů na trhu práce a pomůže bourat bariéry mezi romským a neromským obyvatelstvem,” uvedl Roberts. Sdružení mladých Romů věří, že za pomoci evropských fondů se projekt podaří uskutečnit.