Dvaadvacetiletý Devon Hollahan z americké Arizony vyučoval v Praze angličtinu od července. Do Frankfurtu prý jel na koncert zpěvačky Pink.

Z Prahy vyrazil 20. listopadu se svým kamarádem Joshem. Večer ale podle serveru deníku Frankfurter Neue Presse nestrávili na vystoupení známé hvězdy, ale na koncertu americké rockové kapely "Portugal. The Man". Po něm jeli taxíkem do centra, kde vystoupili. Josh se kolemjdoucího páru zeptal na cestu. Když se otočil zpátky, byl Hollahan pryč. Od té doby ho nikdo neviděl.

Podle serveru německého deníku Bild se zdá, že se z "obyčejného pohřešování" stává kriminální případ. Mladík je totiž syn viceprezidenta americké banky Morgan Stanley.

Jde o únos nebo neštěstí?

"Tohle chování k němu vůbec nesedí. Je to pilný, snaživý chlapec," řekl Jeffrey Hollahan o svém synovi. Devonovi se vůbec nepodobá to, že by se mohl jen tak někde zapomenout ve víru evropského velkoměsta a nedat o sobě vědět, uvedl Hollahan starší. Sám začal svého potomka ve Frankfurtu hledat.

Podle Bildu se syn ze zámožné rodiny mohl stát obětí únosu. "Nemůžeme vyloučit neštěstí ani zločin," uvedl německý policejní mluvčí Alexander Löhr. Do případu se zapojila prý také FBI a informace o vyšetřování dostává i hessenská vláda, uvedl Bild.

Devon Hollahan měří 182 centimetry. Je štíhlé postavy. Naposledy měl na sobě šedé tričko, jeansy a černou bundu. V mnoha internetových schránkách už se objevily žádosti o pomoc a informace o pohřešovaném mladíkovi. Na německých stránkách bylo proto možné si přečíst ujištění, že se nejedná o takzvaný "hoax" neboli mystifikaci.