Berlusconi se již v červnu nechal k prodeji zlákat, pak však ve vile strávil letní dovolenou. Nyní prý má o nemovitost se zahradou zájem rodina vládce arabského emirátu Abú Zabí, šajcha Chalífy bin Zajda Nahajána. Jeho majetek odhadl časopis Forbes na více než 23 miliard dolarů a na žebříčku nejmajetnější lidí světa je na 27. místě.

Luxusní komplex Certosa na druhém největším italském ostrově je tvořen třemi vilami a jeho zastavěná plocha je téměř 4000 metrů čtverečních. Sídlo bylo dějištěm četných skandálů ze soukromého života italského premiéra.

Italský paparazzi zde v červnu Berlusconiho vyfotografoval ve společnosti spoře oděných mladých dívek, na jeho snímcích odsud se ale objevil i nahý muž, údajně český expremiér a šéf ODS Mirek Topolánek.

Pár fotografií zveřejnil španělský list El País ze série několika set, které zajistila italská justice a které vznikly při soukromých akcích právě v této Berlusconiho vile. Část fotek se tak vůbec poprvé objevila v tisku, a to mimo italské území, kde nemůže italská justice zasahovat.

Berlusconi usiloval o to, aby se snímky nedostaly na veřejnost také kvůli aféře s osmnáctiletou adeptkou na modelkou Noemi Letiziovou, kvůli níž jeho žena Veronica Lariová požádala o rozvod. Vztah mezi italským premiérem a dívkou zůstal nevyjasněný.