Podle průzkumu agentury Focus pro slovenský deník Hospodárske noviny zlom ve vnímání změn nastal hlavně po roce 2006, kdy volby vyhrála Ficova strana Smer-sociální demokracie. "Levicoví voliči byli do té doby skeptičtí. Ficova strana je svým způsobem psychologicky přivedla k tomu, že teď se jim už žije lépe," uvedl sociolog Ivan Dianiška.

Mezi největší přívržence listopadových událostí patří mladí, vysokoškolsky vzdělaní a dobře vydělávající lidé. K nespokojeným se řadí starší lidé a osoby se základním vzděláním, nižšími výdělky a nezaměstnaní. Patří sem i občané maďarské národnosti, kterým vadí vysoká nezaměstnanost na jihu Slovenska a slovensko-maďarské napětí.

"Vadí mi především vysoká nezaměstnanost a nedostatečné sociální jistoty. Vím, že je teď hospodářská krize, ale mám pocit, že se na ni všichni jen vymlouvají," řekl Právu Ján Matulík z Rimavské Soboty. "Za největší pozitivum považuji, že jsme členy Evropské unie. To mi dává víru, že se naše životní úroveň zlepší," uvedl další dotazovaný.

Čtěte také:
Listopad 89 stál za to, myslí si Češi