Každý cestující se před vstupem na slovenské území musí podrobit lékařské prohlídce. „Nepřetržitou službu posilníme o vojenské lékaře ministerstva vnitra. Nechráníme pouze Slovenskou republiku, ale také ostatní evropské státy Schengenského prostoru,“ uvedl Kaliňák, který v pátek navštívil hraniční přechod Vyšné Nemecké.

Slovensko v úterý uzavřelo pro pěší hraniční přechody Veľké Slemence a Ubľa, kde je nadále možný přejezd automobilem. „V případě, že se situace na Ukrajině nestabilizuje, zvažujeme úplné uzavření hraničního přechodu Ubľa,“ uvedl ministr. Kaliňák nevyloučil, že k tomuto opatření může dojít už v průběhu nadcházejícího víkendu.

I když počet cestující ze Slovenska na Ukrajinu klesl, ministr opětovně důrazně žádal Slováky, aby na Ukrajinu zatím nejezdili.

 

Ukrajinu zasáhla dosud největší epidemie chřipky v evropských zemích. Bylo zde již zaznamenáno téměř 100 obětí a na půl miliónu nakažených a vláda uvažuje o odsunutí prezidentských voleb plánovaných na 17. ledna. Režim na hranicích s Ukrajinou zpřísnilo i Polsko.