Podle Patricka Balkanyho, starosty Neuilly, do jejíž městské rady byl mladý Sarkozy loni zvolen, má prezidentův syn možná větší talent než otec v jeho věku a nominace nemá vůbec nic do činění s tím, že Nicolas Sarkozy je šéfem v Elysejském paláci. Sarkozy starší byl starostou Neuilly 19 let.

 

Už neexistují žádné hranice, všechno je dovoleno, už neplatí žádné principy, žádná pravidla. socialistický poslanec Arnaud Montebourg

 

Zástupci nevládní strany s Balkanym nesouhlasí. Třiadvacetiletý Sarkozy stále studuje na Sorboně práva a zatímco jeho vrstevníci ještě bydlí s rodiči, on má vést čtvrť, v níž pracuje na 150 000 lidí a kde sídlí některé z největších evropských firem jako petrolejářský gigant Total či banka Société Générale. Na to podle kritiků nemá kvalifikaci a nebýt jeho otce, jeho kandidatura by nebyla možná ani náhodou, tvrdí.

Podle opozičních socialistů je to navíc důkaz propojení Sarkozyho a jeho rodiny a politiky s velkými průmyslníky a bankéři. Také předsednický post v EPAD kdysi Nicolas Sarkozy zastával.

Předsednictví v 18členném představenstvu EPAD je jen do určité míry symbolický úřad. Členové představenstva jsou dobrovolníci, kteří musí být v místní správě. Mají závěrečné slovo ve věci stavebních či administrativních povolení v La Défence. Nový předseda EPAD bude zvolen 4. prosince.