Polský premiér Donald Tusk kvůli korupční aféře také ve středu odvolal šéfa protikorupčního úřadu Mariusze Kamińského. Tusk rovněž oznámil, že ustaví parlamentní komisi, která údajný korupční skandál prověří.

Schetyna a Drzewiecki byli ministry za Tuskovu vládní Občanskou platformu, Czuma byl nezávislým. Tusk podle PAP na středeční tiskové konferenci prohlásil, že Schetyna, který zároveň zastává post vicepremiéra, převezme post šéfa parlamentního výboru vládní Občanské platformy.

Miroslaw Drzewiecki složil post kvůli přepisům telefonických rozhovorů, které minulý týden zveřejnil deník Rzeczpospolita. Zástupce hazardního průmyslu na nich hovoří o potřebě zabránit připravovanému zdanění kasin. Muž na záznamu tvrdil, že je kvůli tomu s Drzewieckim ve spojení.[celá zpráva]

Drzewiecki svou účast na nekalém podniku popírá, rozhodl se však z funkce odstoupit, dokud se záležitost nevyšetří.

Nahrávky byly pořízeny státním protikorupčním úřadem, který vede člen opoziční strany.

Připravovaný zákon počítal se zdaněním kasin, což mělo ministerstvu sportu a tělovýchovy pomoct financovat mistrovství Evropy v kopané v roce 2012.

Drzewiecki počátkem roku napsal ministru financí, že by se daně zavádět nemusely, protože další peníze na šampionát už nejsou třeba.