Zkušebně už namontovali kamery do policejních vozů. Monitorují situaci před a za vozem. Kamery jsou přes internet napojeny na centrální dispečink, kde sledují aktuální dění na veřejných prostranstvích a přijímají potřebná rozhodnutí.

"Někteří policisté nejsou novým kamerovým systémem nadšeni, protože jejich činnost je pod neustálým dozorem," píše deník Népszava. Celostátní velitel policie například potvrdil, že kamerový systém zcela odstraní korupci v řadách policie.

Vedení maďarské policie tvrdí, že kdyby se kamerový systém použil při nedávném zásahu proti lupičům na dálnici M1, byla by větší šance pachatele dopadnout.

"Na základě záběrů z kamer jsme například mohli identifikovat registrační značky automobilů, které lupiči používali, mnohem dříve jsme mohli uzavřít okolní silnice. Pachatelé by měli menší šanci uniknout," říká Bencze.

Lupiči minulý týden přepadli na dálnici M1 nedaleko Budapešti pancéřový vůz bezpečnostní služby, který převážel peníze. Policie loupež překazila, ale pachatelé jí unikli. [celá zpráva]