Prezident rovněž řekl, že by mohl v roce 2012 znovu kandidovat. Na post bude podle nové ústavy mít ale znovu právo také Putin. Ten už se dal slyšet, že by se mohl vrátit. Řekl, že se s Medvěděvem domluví. [celá zpráva]

Medvěděv však naznačil, že nesmýšlí stejně jako Putin. Už minulý týden zveřejnil na internetu seznam návrhů, které v úterý obhajoval před poslanci. Kritizoval „primitivní“ ruskou ekonomiku spoléhající se jen na přírodní zdroje, korupci a nedostatek pluralitní demokracie.

Ve Valdajském klubu později prezident vtipkoval, že podstoupí krevní testy, aby dosvědčil, že Putin a Medvěděv nejsou dva muži jedné krve.

WSJ uvedl, že 43letý prezident přesto zůstává ve stínu svého o 13 let staršího mentora. Ačkoliv prý mluví o větší svobodě, vykořenění korupce a restrukturalizaci ekonomiky, v praxi dotáhl do konce jen málo svých iniciativ.

Medvěděv odmítl, že by šlo jenom o formální výzvy, které mají uklidnit opozici. A s Putinem si prý vzájemně radí, ale ne tak často, jak by si mnozí mysleli, možná jednou týdně.