Pasažéři museli letoun Fokker F-100 opustit nouzovým východem po skluzavce. Jedna letuška a jeden cestující utrpěli lehčí zranění a další byli v šoku.

"Byla to vážná, velmi vážná situace. Dlouhou dobu jsme kroužili... a pak jsme museli nouzově přistát," popsal po nehodě na letišti předseda Sociálně demokratické strany Německa (SPD) Müntefering, který se měl ve Stuttgartu zúčastnit předvolebního mítinku své strany.

Havarovaný Fokker F-100

Havarovaný Fokker F-100

FOTO: Markus Ulmer , Reuters

Na palubě letadla bylo 73 cestujících a pět členů posádky. Při přistávání kolem 10:40 mělo letadlo problémy s podvozkem, který se podle provozního šéfa aerolinek Contact Air Manfreda Gärtnera úplně nevysunul.

„Naši piloti jsou na takovéto situace vycvičeni," řekla mluvčí společnosti Contact Air. „Posádka to zvládla velmi dobře. Je to vždy týmové rozhodnutí. Jeden pasažér byl lehce zraněn," dodala ještě.

Letoun přistál na pěnovém koberci, jenž připravili hasiči. Gärtner si nevzpomíná na to, že by některý z těchto strojů měl někdy podobné problémy. Společnost provozuje ještě dalších sedm těchto letadel.

Mluvčí stuttgartského letiště uvedl, že přistávací dráha zůstane do večera uzavřena. Cestující proto musejí počítat s výpadky spojů a s několikahodinovým zpožděním.