Izraelský server IsraelNN.com dále napsal, že Wilders, šéf protiimigrantské Strany pro svobodu (PVV), vyzval nizozemského ministra zahraničí Maxime Verhagena k odpovědi, zda souhlasí s tím, že „tento muž se chová jako prase, stejně jako barbarský prorok Mohamed, který se oženil“ se šestiletou dívkou.

O skandálu s nevěstou informoval saúdskoarabský server Arab News. Ten zároveň upozornil, že manžel popřel svých údajných 80 let, o nichž mluvila dívčina rodina, a tu obvinil z vměšování do svých záležitostí.

„Můj sňatek není proti islámskému právu šaríja. Zahrnoval prvky souhlasu a odpovědi otce nevěsty,“ řekl Arab News. Podle něj se původně zasnoubil se starší sestrou své manželky, která ale zásnuby zrušila. Náhradou místo ní proto otec nabídl mladší dceru. „Dostal jsem svolení si ji v souladu se šaríjou prohlédnout a zjistil jsem, že je přijatelná,“ uvedl muž.

Wilders se proslavil jako tvůrce protiislámského filmu Fitna (Rozvrat). Jeho PVV získala v letošních volbách do EP v Nizozemsku 16,9 procenta hlasů, tedy čtyři europoslanecká křesla z celkových 25, které má Nizozemsko přiděleno. [celá zpráva]