„Chodí teď za mnou lidé, kteří mne dříve ani nepozdravili. Poplácávají mne po ramenou a prosí o pomoc. Jakmile ale pochopí, že jsem opravdu nevyhrál, budou mne zase ignorovat,“ říká dělník Verni, který je v obci znám svou sázkařskou vášní.

Podle majitele baru Biffi, kde byl tiket podán, je Verni mezi lidmi, kteří u něj na sobotní tah vsadili. Mezi podezřelými byl ale i barman sám. V noci ze soboty na neděli prý výherce jackpotu zatelefonoval a z vděčnosti přislíbil 6,9 miliónu eur. V neděli pak ale zavolala ještě jedna žena. „Děkovala mi, protože prý vyhrála. Byla velmi rozrušená,“ dodává majitel baru.

Rozostřený snímek pravděpodobného výherce se objevil v italském tisku

Rozostřený snímek pravděpodobného výherce se objevil v italském tisku

FOTO: Paolo Bona, Reuters

Mezi dalšími "uchazeči" o výhru byli i ředitel místní pošty, stavební podnikatel a zahradník.

Starosta obce Gianfranco Lazzeroni uspořádal tiskovou konferenci, aby pád jackpotu v Bagnone komentoval. „Štěstí se neřídí zákony, jak je známe. Nyní ale otevřelo svou náruč malé neznámé obci v srdci Toskánska,“ prohlásil, načež vyzval výherce, aby miliónem eur přispěl k obnově místního sportovního areálu a propagaci turistiky. Roční rozpočet Bagnone přitom činí 2,3 miliónu eur.

Ozvali se i ochránci spotřebitelů a kněz

Jackpot ovlivnil v obci i nedělní mši, když kněz Marco Giuntini vyzval věřící, aby se „modlili za výherce“. „Doufám, že dokáže zvládnout toto bohatství co nejlépe a k dobrému, že mu bude k užitku a že také jiným prokáže velkomyslnost,“ prohlásil kněz.

Ozvala se ale i organizace na ochranu spotřebitelů Codacons s tím, že horní hranice výher by měla být napříště omezena na 100 miliónů eur. „Věříme, že soudci pochopí, že ve hře je psychické a finanční zdraví našich občanů. Výše jackpotu dosáhla nemorálních a skandálních rozměrů. V naději za zbohatnutí se lidé při honbě za výhrou ženou ke sebezničení,“ stojí v prohlášení organizace.