Dvojice dobře oděných lupičů se vydávala za movité zákazníky. Podařilo se jim do klenotnictví pronést střelné zbraně, jež vytáhli na prodavače. Pak si začali brát drahé prsteny, náhrdelníky, náušnice, náramky i hodinky.

Pachatelé předčili své kolegy z branže, kteří ukradli z jiného klenotnictví Graff´s v roce 2003 šperky za 23 miliónů liber.  

Policie v úterý zveřejnila obrázky a popis 43 ukradených šperků. Nejcennější jsou náušnice z bílého zlata, které mají tři kroužky s 216 diamanty. Následují je oválný prsten z bílého a žlutého zlata s 179 bílými a žlutými brilianty, náušnice se dvěma kruhy z bílého zlata srdcovitého tvaru se 84 diamanty a náhrdelník z platiny a bílého zlata s 272 žlutými a růžovými diamanty a další jednořadý náhrdelník se 78 diamanty.

Zveřejněn byl i záznam z kamer, ukazující oba zhruba třicetileté muže. Jeden byl běloch a druhý tmavé pleti. Oba měli londýnský přízvuk. Když opouštěli klenotnictví, vypálili dva varovné výstřely. K útěku použili několik předem připravených vozů.

Na útěku lupiči havarovali 

Lupičům se málem akce zvrtla, když jejich modré BMW narazilo na nedaleké ulici do taxíku. Rychle se jim ale podařilo z auta utéci a nasednout do stříbrného mercedesu. Pak přesedli do tmavého velkoprostorového vozu, kterým byl buď Ford Galaxy nebo VW Sharan.

Šéf vyšetřujícího týmu řekl: “Byla to velmi dobře naplánovaná loupež s mnoha vozidly, která lupičům pomohla utéci. Tito muži jsou extrémně nebezpeční. Při úprku na rušné ulici Londýna vypálili nejméně dva výstřely.“