Prokuratura chce také vyšetřovat úřad pro mládež, který léta věděl, že není něco v pořádku, ale případ neřešil.

Dívka byla v polovině července v zuboženém stavu převezena do nemocnice. Úřady na ni anonymně upozornili sousedé. "Dítě bylo velmi zanedbané... Nikdy nechodilo do školy a byly mu odepírány sociální kontakty," řekl vrchní státní zástupce v Neuruppineru Jürgen Schiermeyer.

Zatím podle něj nic nenasvědčuje tomu, že by rodiče dceru zavírali do nějaké "bedny" nebo ji zamykali v pokoji. "Neexistují ani důkazy, že by dítě bylo bito," dodal. Jennifer neopustila dům nejspíš od doby, kdy se její rodina před devíti lety přestěhovala z Berlína do Lübbenowu, který leží asi 100 kilometrů severně od německé metropole. Dívka má dva sourozence. K těm se rodiče chovali normálně.

Obec prý již před čtyřmi roky informovala úřad péče o mládež ve městě Prenzlau, že dívka není přihlášena do žádné školy. Pracovník úřadu tehdy rodinu navštívil, žádného omezení dítěte si ale údajně nevšiml. Skutečnost, že dcera nechodí do školy, rodiče vysvětlili tím, že si mysleli, že ji mentální postižení školní povinnosti zbavuje.

V úterý odebral soud rodičům právo na péči o dceru, která je stále hospitalizována. Braniborský ministr školství Holger Rupprecht v souvislosti s případem prohlásil, že je otřesen. "Když na to nikdo roky nereagoval, pak k tomu nemám slov," prohlásil.